Kış Biterken Gidilecek Yerler

Yolculuk yapmak için neden yazın gelmesini bekliyorsunuz ki? Evet, deniz-kum-güneş üçlüsü pek davetkâr; ancak kışın da çekici tarafları yok değil. Doğru destinasyonu seçerseniz en unutulmaz tatiliniz bu kış yaptığınız tatil olabilir. Farklı kültürleri keşfe çıkmak, tarihi ve doğal güzellikler arasında kaybolmak isteyenler için kışın da gidebileceğiniz destinasyonları sıralayalım istedik.

Prag

Aslında kışın akla ilk gelecek yerlerden biri Prag. Ünlü yazar Kafka’nın görkemli kentinde yapacaklarınızın sınırı yok. Kalelerle dolu bu kenditn en önemli kalesi olan Prag Kalsei’ni gezin, Charles Köprüsü’nden şehrin harika görüntüsünü mutlaka fotoğraflayın.

 Image

Maldivler

Kışın da güneş ve denizden vazgeçemeyenler için tropik adalar çok uygun. Biz kışı yaşarken yılın en sıcak günlerini geçiren Maldivler’de tatilin keyfi bambaşka. Plajlarında oturup sessizce doğanın güzelliğini seyre dalabilirsiniz. Akşamları sahilde barbekü partilerine katılabilirsiniz. Ya da şnorkelle dalışlar yapıp bu eşsiz doğanın asıl sahiplerini, rengarenk balıklarını izleyebilirsiniz.

 Image

Budapeşte

Doğu Avrupa’da kışın gidilebilecek en güzel yerlerden biri Budapeşte. Sakin sessiz sokaklarıyla kültürünü keşfedeceğiniz Buda, hareketli gece hayatı ve eğlenceli mekanlarıyla Peşte, sizleri bekliyor. Şehri ikiye ayıran Tuna Nehri’ndeki Zincir Köprüsü’nden tüm şehrin harika manzarasını seyre dalabilirsiniz.

 Image

Küba

Dünyanın en renkli şehrine merhaba deyin. Kültürü, tarihi, gece hayatı, yemekleri, alışkanlıklarıyla renklerin mükemmel uyumunu sunuyor Küba. Sokakta müziğin ve dansın keyfini çıkarabilir, yöresel puroları ve içkileri tadabilirsiniz.

 Image

Beyrut

Ortadoğu’nun en çok sevilen ve ziyaret edilen kenti Beyrut, farklı kültürlerin ve dillerin kesişim noktası olmasıyla dikkat çekiyor. Leziz yemeklerden başınızı kaldırabilirseniz, şehrin tarihi sokaklarında dolaşıp yepyeni bir kültürü keşfetmenin ayrıcalığını yaşayın.

 Image

Sidney

Güneşten vazgeçemeyenler için bir öneri daha. Soğuk havalardan sıkılanlar, en güzel mevsiminde Sidney’i mutlaka ziyaret etmeli. Limanda şehrin simgeleri olan Opera Binası’nı ve Harbour Köprüsünü mutlaka görün. Harika plajları ve restoranlarıyla herkese hitap edebilen bir şehir olan Sidney, Avrupa’da kışı yaşayan bizler için çok özel bir alternatif.

Image

Advertisements