Hafta Sonu Tatili için Gezi Rotaları

Tüm hafta üzerinizde topladığınız siniri, stresi hafta sonu küçük bir gezi yaparak üzerinizden atabilirsiniz. İki günlüğüne İstanbul’dan uzaklaşmadan yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki. Bugün size İstanbul’a yakın, gezilip görelmesi gereken yerledi derledik. Planlarınızı yapmaya başlayın!

Anadolu Feneri

İstanbul’a yarım saat uzaklıktaki bi bölge Karadeniz’de kalıyor. Yöresel yemekleri tatmadan, tepeye çıkıp manzarayı içinize çekmeden geri dönmeyin. İstanbul’dan uzaklaşmadan böylesi huzurlu bir yere gidebileceğinizi biliyor muydunuz?

 anadolufeneri_otelcom

Ağva

İstanbul’dan bir saatlik uzaklıkta bulunan Ağva, yemyeşil doğasıyla sizi bekliyor. Yazın burada denize girebilir, kışın ise mangal başında sucuk partisi yapabilirsiniz. Nehir kenarında köy kahvaltısı ve ardından yapacağınız uzun bir yürüyüşle tüm stresinizden arınacaksınız.

 Agva_otelcom

Polonezköy

İstanbul’dan çıkmadan kendinizi doğayla baş başa bırakabileceğiniz bir yer Polonezköy. İster günübirlik piknik yapmaya gelin, ister buradaki butik otellerde konaklayın, Polonezköy’e gitmeden İstanbullu’yum demeyin.

Poyrazköy

Boğaz’dan Karadeniz’e çıkarken manzaranın güzelliğini takip edin, karşınıza Poyrazköy çıkacak. Harika bir sahili ve birbirinden şirin balıkçıları var Poyrazköy’ün. Gittiğiniz her yer sizde ayrı bir etki bırakacak burada.

 otelcom_forest

Şile

İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Şile’de yazın hafta sonu otellerde, hatta plajlarda yer bulmak biraz zorlaşıyor. Çünkü herkes bu yanı başındaki cennetten haberdar. Baharda ya da kışın Şile’ye giderseniz Şile’nin keyfini çıkarabilirsiniz.

Siz hafta sonu kaçamaklarında nerelere gitmeyi tercih ediyorsunuz?

Advertisements