14 Şubat Sevgililer Günü Destinasyonları

Bu yıl Cuma gününe denk gelen Sevgililer Günü, hemen kafamızda tatil düşüncesini canlandırdı. Şöyle üç günlük bir kaçamak yapmak için harika bir fırsat değil mi? Eşiniz ya da sevgilinizle baş başa zaman geçirmek, yeni kültürler keşfedip çok özel anılar biriktirmek için tatil planlarına hemen başlayın. Yurt içinde ya da dışında, gidilip görülecek çok yer var; işin içine biraz da romantizm kattığımız zaman işte size önerebileceğimiz birkaç destinasyon…

Adalar

İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için Adalar harika bir seçim. Yol yorgunluğu, bavul toplama boşaltma derdi olmadan Sevgililer Günü’nü ve devamındaki çok özel hafta sonunu kusursuz bir doğa eşliğinde sevdiğinizle birlikte geçirebilirsiniz. İster adalardan birini seçin, ister tüm hafta sonunu adaları dolaşıp keşfederek geçirin.

Kapadokya

Eşsiz doğal güzelliği ve tarihiyle sizi büyüleyecek Kapadokya’da romantik bir tatile ne dersiniz? Leziz şaraplarınızı alıp şömine başında harika bir akşam geçirmek için Kapadokya, Türkiye’de gidebileceğiniz en uygun yerlerden biri.

kapadokya

Ilgaz

Sevgililer Günü’nde sevdiğinizle birlikte bembeyaz uzanan dağlarda kayak yapmak çok zevkli olacaktır. Kışın güzelliğine yakışan bir hafta sonu kaçamağı için Ilgaz otellerinden birinde hemen yerinizi ayırtın!

Abant

Yedigöller’i de bünyesinde barındıran Abant’ta doğaya doyamayacaksınız. Dört mevsim ayrı güzellikler sunan Abant’ta Sevgililer Günü, unutulmaz bir anıya dönüşecek.

 abant

Amasra

Yeşil ve mavinin buluştuğu yer, derler ya, işte orası Amasra! Doğanın kucağında arkanızda yemyeşil dağların, önünüzde uzanan masmavi denizin, Sevgililer Günü’nüzü daha romantik bir hale sokacağından eminim.

Paris

Sevgililer Günü’nde Paris bir klasiktir. Dünyanın dört bir yanından aşıklar bu özel günü kutlamak için Paris’e gelirler. Siz de eşiniz ya da sevgilinizle dünyanın en romantik kentlerinden birinde sevginizi pekiştirebilirsiniz.

 Paris2

Venedik

Kanallarda yapacağınız gondol sefalarını bir düşünün, ne kadar romantik değil mi? Ayrıca Venedik, havasından, suyundan aşkın kokusunu alabileceğiniz, mükemmel bir evlilik teklifi noktası olabilir.

 venedik

Advertisements