Vizesiz Balayı Destinasyonları

Evlilik ve düğün telaşında bir de balayı için vize derdiyle uğraşmak istemeyenleri çok iyi anlıyoruz. Dünyanın dört bir köşesinde vize almadan da girebileceğiniz kimi egzotik, kimi tropikal, kimi kültür, kimi romantizm dolu bir balayı yaşatacak şehirleri sizin için derledik

Seyşeller

Turkuaz bir deniz, sık yağmur ormanları, tropikal, ıssız adalar. Issız dediğime bakmayın, bu adalarda beş yıldızlı harika resort’lar var ve lüksten asla kaçınılmamış. Eşinizle birlikte her biri birbirinden müthiş sahillerde romantik yürüyüşler yapabilir, balayınıza biraz renk katmak için dalış turlarına çıkabilirsiniz. Burada göreceğiniz dev kaplumbağalar, tadacağınız leziz balıklar ve size günlük yaşamınızı unutturacak kusursuz manzaralar sizi buraya hayran bırakacak.

 şeyseller

Maldivler

Balayı destinasyonlarının olmazsa olmazı Maldivler. Süper lüks otelleri, su üstündeki bungalowlarda konaklama ayrıcalığı, binlerce çeşit rengarenk balığın arasında unutulmaz bir yüzme deneyimi… Tropikal meyvelerden oluşan salatanızın keyfini çıkarırken bu manzara ve doğada her şeyi unutacağınızdan eminim.

 Maldives4

Fas

Tropik adalarla yetinmiyor, daha farklı bir balayı olsun istiyorsanız Fas’ın büyülü topraklarına davetlisiniz. Buranın gizemine kapılmanız için gereken her şey var; sokaklarda masal anlatanlar, falcılar, yılan dansçıları, çalgıcılar, büyücüler… Dünyaca ünlü cami ve medreselerin eşsiz mimarisine hayran kalacaksınız. Meşhur Djemaa el Fnaa Meydanı’nda dolaştıktan sonra Fas’ın geleneksel lezzetlerinden tatmak için sabırsızlanacaksınız.

 fas

Tayland

Yemek, doğa, kültür… Bunların en güzel şekilde harmanlanıp sunulduğu eşsiz bir ülkede balayına ne dersiniz? Rengarenk tapınakları görebilir, el değmemiş sahillerde masmavi denizin keyfini çıkarabilir, capcanlı pazar yerlerinden alışveriş yapıp Tayland kültürüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Eşinizle birlikte balayı maceranızı fil üzerinde yağmur ormanlarını gezerek noktalayabilirsiniz.

 tayland

Malezya

Asya’nın en güzel topraklarında unutulmaz, egzotik bir balayına hazır olun. Kilometrelerce uzanan plajlardan birini seçin ve hafif esen meltemle serinlerken denizin, güneşin keyfini çıkarın. Yerel insanlarla tanışıp buranın kültürüne iyice hakim olabilirsiniz. Hele ki düzenlenen festiallerden birine denk gelirseniz rengarenk bir balayı sizi bekliyor olacak.

malezya

Advertisements