Yılbaşında Otel.com Türkiye’den Farklı Gezi Önerileri

Yılbaşı tatili için şimdiden araştırmalara başladınız, değil mi? Yılbaşını hafta sonu tatiliyle birleştirecek olanlar yaşadı. Güzel ülkemizde gidilecek o kadar güzel yer var ki… İster yazdan kalma bir günde, ister karlar altında, ister romantik bir yağmur eşliğinde… Dört mevsimi yaşayan Türkiye’de yılbaşına nasıl bir havada girmek istediğinize karar verin ve bu cennet ülkenin bir köşesinde eğlenceyi, huzuru ve tabii ki yeni yılı keyifle karşılayın!

Mardin

Sınırları görülmeyen bir şehir Mardin, taşın şehri. Şehrin eşsiz sokaklarını gezinirken el sanatları icra eden küçük atölyeleri, Deyrülzafaran Manastırı’nı, Kırklar Kilisesi’ni, Anadolu lezzetlerini bire bir tadabileceğiniz restoranları, lokantaları mutlaka ziyaret edin. Kasımiye Medresesi’nde güneşi batırdıktan sonra, huzurla kahvelerinizi yudumlayın ve yeni yılın size bundan daha büyük keyif getirmesi için dilek tutun.

 mardin-89672284

Trabzon

Trabzon’da keşfedilecek yer, sohbet edilecek insan, tadılacak lezzet bitmez. Ancak siz gelmişken mutlaka Sekiz Direkli Hamam’ı, Kostaki Konağı’nı, Atatürk Köşkü’nü, Uzungöl’ü, Trabzon Limanı’nı ve Sümela Manastırı’nı mutlaka ziyaret edin. Tarihten büyülenmek yetmiyorsa başınızı pencereden şöyle bir uzatıp Trabzon’un eşsiz yemyeşil manzarası eşliğinde, bir daha bulamayacağınız temizlikteki havayla ciğerlerinizi doldurun.

 trabzon_153877172

İstanbul

Karmaşası, trafiği, kalabalığı bir yana, İstanbul doğanın en güzel işlerini yaptığı şehirlerden biri. Yedi tepe üzerine kurulan, iki kıtayı birbirine bağlayan bu eşsiz şehirde gezilip görülecek şeyler sonsuz sayıda. Her adımınızda Bizans’ın, Osmanlı’nın ve Cumhuriyet’in izlerini takip edebilecek, mekânda yolculuk etmeden de zamanda yolculuğun mümkün olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Düzenlenen yüzlerce yılbaşı etkinliğinden birini seçin ve eğlencenin keyfini bu büyülü şehirde çıkarın.

 istanbul

Dalyan – Kaş

Kışın sert soğuğunu hissetmeden, Akdeniz’in ılık havasında tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Buranın tek avantajı ılık havası değil. Burada koskoca bir tarih yatıyor. Surlar, tapınaklar, kiliseler, camiler… Keşfedilecek o kadar çok şey var ki… Üstelik iyi haber; kışın buralara tatilciler akın etmiyor. Sakin bir Akdeniz kasabası olan Dalyan’dan, gene huzuruyla sizi mutlu edecek olan Kaş’a geçerek, yeni yılı dingin bir şekilde karşılayabilirsiniz.

 Kaş

Kapadokya

Kış tatilinden bahsederken Kapadokya’yı anmadan olmaz. Doğal mağaralarda konaklama, gökyüzünden, peribacalarının büyülü görüntülerini izleme şansına burada sahip olacaksınız. Doğanın anlam veremeyeceğiniz oyunlarını izledikten sonra sıcak şarabınızı alıp şömine başında huzur ve romantizm dolu bir gecede eski yılı uğurlayıp, umut dolu yeni bir yıla başlayabilirsiniz.

 kapadokya

Peki sizin yılbaşı planlarınız neler? Türkiye’nin hangi cennet köşesinde karşılamalı bu güzel yeni yılı?

Advertisements