Dünyanın En Çok Tercih Edilen Şehirleri!

Siz de her gün tatile çıkma, dünyayı dolaşma isteğiyle yanıp tutuşuyor musunuz? Dünya o kadar büyük ki, kimimiz bu ihtişamdan korkup bir türlü başlayamıyoruz bu büyük keşfe. Avrupa’da ve dünyada gezip görmeye değer birkaç yeri derledik. Dünyayı gezmek için bir çıkış noktası olarak kullanabileceğiniz şehirler aşağıda…

Barcelona

Gaudi’nin dokunduğu şehir olarak da bilinen Barcelona, mimarisiyle milyonlarca turisti kendine çekmeyi başarak rengarenk bir dünya. Sanatla dolu bu şehirde geceyi gündüze katıp hem tarihin hem eğlencenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

 barcelona_shutterstock_94958536

Kyoto

Binlerce yıllık bir tarihe ev sahipliği yapan, Japon kültürünü en güzel yansıtan şehirlerden biri Kyoto. Bu şehir o kadar güzel ki, 2. Dünya Savaşı sırasında bombalamaya bile kıyamamışlar. Tapınakları, doğal yaşamı, parkları ve bahçeleriyle sizi cıvıl cıvıl, bir o kadar da kutsal topraklarına davet ediyor Kyoto.

 kyoto

Paris

Paris olmadan olur mu? Aşkın ve romantizmin sınırlarını zorlamak için Paris’te bir gece bile geçirmek yeter. Caddeleri, küçük sokakları, lezzetli şarapları ve yemekleriyle sizi büyülemeye hazır bir şehir Paris. Gecesiyle, gündüzüyle aklınızı başınızdan alacak bu şehre bir gün mutlaka gidin.

 Paris5

Roma

Zamanda yolculuğa çıkmak istiyorsanız Roma’ya mutlaka gidin. Attığınız her adım sizi biraz daha eskiye götürecek, sonunda Roma sokaklarında kendinizi bir zaman yolcusu olarak bulacaksınız. Roma’nın duvarlarına kulak verin, size mutlaka fısıldayacak bir hikâyesi vardır.

 rome

İstanbul

İstanbul’a gitmeyeniniz varsa çok rahat bir şekilde “büyük kayıp” diyebiliriz. İstanbul, tarihiyle, sanatıyla, doğasıyla, dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bir orijinalliğe ve ruha sahip. Yaşamak çok zor oalbilir İstanbul’da; ancak bir turist için İstanbul, çok zor bulunan bir nimet gibidir. Yedi tepenin ortasında gizli upuzun bir hikâye var burada.

 istanbul

Bangkok

Bu şehrin bir burcu varsa bu kesinlikle İkizler olmalı! Bir tarafta tapınaklar, buda heykelleri, mistik hikayeler ve efsaneler; diğer tarafta ihtişamlı binalar, iş merkezleri, devasa oteller, bitmeyen bir trafik ve 24 saat ayakta bir şehir. Tüm bu kaosu içinde mükkemmel bir şekilde harmanlayabilecek başka bir şehir yoktur herhalde. Modern bir masala davetlisiniz.

 bangkok

Peki sizin gezdiğiniz şehirlerden hangileri bu listeye girebilir? Deneyimlerinizi paylaşın, herkes gezsin!

Advertisements