Kurban Bayramı İçin Yurtiçi Tatil Önerileri

Kurban Bayramı kapıda. Hala tatil için karar veremediniz mi? Yoksa nasılsa Ekim ayında diye koyverdiniz gitti mi? Yapmayın! Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyıları yılın hemen hemen tamamında ılıman olan Akdeniz ikliminin etkisinde. Ekim ayında birçok tatil yeri hala çok güzel, hatta sıcak ve kalabalıktan arındığı için daha da güzel. Size Kurban Bayramı için yurtiçi tatil önerileri sunacağız.

Çeşme: Yazın Çeşme’yi anmayan yoktur. Hem yakın oluşu hem müthiş sahilleri hem de eğlenceleriyle herkes akın akın buraya gelir. Peki, Çeşme’yi sonbaharda gördünüz mü? Alaçatı’nın rüzgarını hiç Ekim ayında tattınız mı? Ilıca’nın termal kaynaklarla karışan sakin denizine bir de Ekim ayında girmeyi denediniz mi? Bu sorulara evet yanıtı vermek için Kurban Bayramı’nda Çeşme’ye.

cesme

Fethiye: Turkuvaz manzarasıyla Fethiye Ölüdeniz büyüleyiliciğini Ekim ayında da korur. İnsanlarla dolup taşan Ölüdeniz alabildiğine sakin bir şekilde sizi bekler, her zamankinden daha da temizdir. Belcekız Plajı da aynı şekilde. Sonbaharda Ölüdeniz o kadar tenhadır ki kim bilir belki muhteşem doğasının söylediği şarkıları siz de işitebilirsiniz.

fethiye

Marmaris: Yazın gece gündüz hareketli olan ve sonbaharda durgunlaşma başlayan başka bir tatil yeri de Marmaris. Ekim ayında insanlar gitmiş olabilir ama İçmeler, Turunç, Hisarönü, Selimiye ve birbirinden güzel bükler hep orada. Marmaris’in bir de uslu yüzünü görmek isterseniz Kurban Bayramı’nda gidebilirsiniz.

marmaris

Kemer: Hem merkezi hem beldeleriyle turist mıknatısı olan Kemer’in Mavi Bayraklı plajları Kurban Bayramı’nda herkesi kıskandıracak güzellikte bir tatil yapmanızın anahtarı. Kemer, yaz kış hiç sıkılmayacağınız bir yer. Beldibi, Kiriş, Çamyuva, Tekirova ve sırt çantalı tatilcilerin gözdesi Çıralı Kemer’de.

kemer

Alanya: Yazları oldukça sıcak olabilen Alanya’nın havası Ekim’de oldukça tatlı bir hal alır. Aslına bakarsanız Kurban Bayramı’nın bu yıl Ekim ayına gelmesi Alanya tatili düşünenler için bir lütuf. Alanya ince kumdan oluşan İncekum, Damlataş ve Kleopatra plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerden yoğun talep görüyor. Tarih öncesi kalıntılar taşıyan mağaralar da ilginizi çekebilir, bizden söylemesi.

Alanya

Bu durumda Kurban Bayramı’ nda evde oturmuyoruz değil mi? Kurban Bayramı’nda yoğunluk yaşanabilir diye çekingen olmayın. Her daim aradığınız oteli bulacağınız adrese bekleriz sizi: otel.com.

Advertisements