Kurban Bayramı İçin Yurtdışı Tatil Önerileri

Kurban Bayramı’na çok az kaldı. Zamanınız varsa, bütçeniz elveriyorsa ve de başka diyarları merak ediyorsanız Kurban Bayramı için yurtdışı önerilerimiz ilginizi çekebilir.

. Yunanistan: Gidebileceğiniz en yakın ülkelerden biri olan Yunanistan’da şehir turu yapabilirsiniz. Selanik, Kavala ve Atina en yaygın olarak ziyaret edilen yerler. Batı Trakya’da Dedeağaç, İskeçe ve Gümülcine’ye de gidebilirsiniz. Plaj hayaliniz varsa Halkidiki Yarımadası rüya gibi sahillere sahip. Yunan Adaları da birbirinden güzel. Santorini ve Mykonos adaları en turistik adalar. Vizeniz varsa Çeşme, Bodrum veya Marmaris’ten feribotla Kos ve Rodos adalarına gidebilirsiniz. Girit Adası da listeye alabileceğiniz başka bir yer. Yunanistan için vize almanız gerekiyor ama mesafeden kurtaracaksınız.

otelcom_yunanistan

. Balkanlar: Tatilcilerin en çok tercih ettiği Balkan ülkeleri Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ ve Hırvatistan. Bu ülkelerde Osmanlı’dan kalma tarihi eserleri görebilir, camileri ve kiliseleri gezebilir, kültür benzerliklerine şaşırabilir ve doğaya hayran kalabilirsiniz. Dubrovnik’te güzel plajlarda denize girme olanağınız da var. Balkan ülkeleri, 1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa Birliğine üye olan Hırvatistan haricinde vizesiz.

otelcom_hırvatistan

. Beirut: Vizesiz ülkelerden olan Beyrut tam bir dinler beşiği. İslam ve Hristiyanlıkla birlikte 10 dini mezhepten izlere sahip. Güvercin Kayaları, Nejmeh Meydanı, Şehit Heykeli, Jeita Mağarası, müzeler ve galeriler, parklar ve meydanlar ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. Beirut’un beach club’larını da es geçmeyin!

otelcom_beyrut

. Batum: Gürcistan Türkiye’ye kapıda “pasaran” adı verilen ve kimlikle alabileceğiniz bir vize uyguluyor, yani vize işlemleriyle uğraşmayacaksınız. Batum’a isterseniz bir Karadeniz turunun uç noktasında uğrayabilirsiniz, isterseniz uçakla doğrudan gidebilirsiniz. Batum sizi okaliptüs ağaçlarıyla karşılayacak. Batum’da dünyanın ikinci en büyük botanik parkını gezebilirsiniz.

otelcom_batum

. Berlin: Almanya’nın başkenti Berlin’de görülecek yerler ve yapılacak şeyler saymakla bitmez. Müzeleri, sanat galerilerini, kiliseleri (en meşhuru Berlin Katedrali) ve Berlin Duvarı’nın kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Vize gerekiyor ama Türkiye’den en sık uçuşların yapıldığı ve otellerin en yoğun olduğu şehirlerden biri olduğu için vize aldıktan sonra ulaşmanız ve konaklamanız rahat olacak.

otelcom_berlin

Ekstra bir not: Güney Amerika’ya uzanabilirseniz vize almanıza gerek kalmadan Jamaika ve Şili sahillerinde güneşlenip denize girebilirsiniz.

otelcom_jamaika

Unutmayın Ekim ayı tatil için geç değil!

Advertisements