En Romantik Şehirler

Sevgilinizle ve eşinizle çıkacağınız romantik tatili iple çekiyorsunuz, değil mi? Henüz tatil destinasyonunuzu kararlaştırmadıysanız sizin için aşağıda listelediğimiz dünyanın en romantik kentlerine bir göz atın mutlaka.

Budapeşte

Macaristan kültürüne yakın bir bakış atın. Viyana sokaklarına benzeyen tarihi sokaklarında tarihi yeniden yaşayabilirsiniz. Ayrıca SPA merkezlerinde rahatlayabilir, güne yeniden doğmuş gii taze başlayabilirsiniz.

Londra

Edebiyat ve sanatın merkezi Londra, romantik atmosferiyle çiftleri etkilemeye devam ediyor. Akşamları nehir kenarında bir yürüyüş sonrasında şehir manzarası eşliğinde romantik yemekler yiyebileceğiniz harika restoranlar var burada.

Image

New York

New York’un ışıl ışıl sokaklarında sevdiğinizle birlikte unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Bir alışveriş cenneti olan bu şehirde ayrıca çok lüks ya da butik restoranlar da bulunuyor. Romantik bir akşam yemeği sonrası istikamet; gece kulüpleri!

Image

Rio de Janerio

Rio karnavalının capcanlı atmosferinde müziğin ritmine kendinizi kaptırın. Yemyeşil dağları ve bembeyaz sahilleriyle sizi doğal bir cennete davet ediyoruz. Sokaklarda dans edebilmenin özgürlüğüne ve eğlencesine yenik düşeceksiniz.

Image

Roma

Aşıkların koruyucusu Aziz Valentine, sizi kanatlarının altına alıyor! Romantizmin kalbi olan Roma’da Aşıklar Çeşmesi’ni mutlaka ziyaret edin. Tüm tarihi ve doğal güzellikleri bir arada barındıran şehri yürüyerek dolaşmak da oldukça zevkli.

Prag

Charles Köprüsü’nde yapacağınız el ele yürüyüş sonunda yol kenarında sıralanmış kafelerden birinde kahve molası verebilirsiniz. Vlatava Nehri etrafında dizilen barok stile sahip binaların büyülü atmosferine ve Prag şatosunun büyüsüne kapılacaksınız.

Image

Venedik

Daha çok balayı çiftlerinin tercih ettiği bu sular kentinin sokaklarında romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Butik restoranlarda yediğiniz romantik yemek sonrası tabii ki gondolla kanal keyfi yapmadan olmaz.

Image

Paris

İkinci anlamı “aşk” olan Paris’te romantik bir tatil için sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Şehrin büyülü havasına kendinizi kaptırmanız yeterli. Picasso, Lautrec, Montmarte, Wilde, Beckett, Proust gibi sanatçılara ev sahipliği yapmış bir şehirden aksini beklemeniz tuhaf olurdu zaten.

Image

San Francisco

Nostaljik bir balaı ya da tatil isteyenlerin dikkatine! Golden Gate Köprüsü’nde gün batımını izleyip, tramvayların eski dokusu eşliğinde şehrin yokuşlarında dolaşabilirsiniz. Victoria dönemine ait ihtişamlı malikaneler ve şehrin bu antik yapısı sizi geçmişe götürecek.

Barselona

Gaudi’nin tasarladığı ihtişamlı binalar ve parklar sizi büyüleyecek. Bu tarihi atmosferde çift olmanın en iyi yanı ise gece hayatını birlikte deneyimleyebilecek olmak. Rengarenk bir kent olan Barcelona, aynı zamanda sanatın da Avrupa’daki başkentlerinden bir tanesi.

Image

Advertisements