En İyi Aile Tatilleri

Hepimiz tatilimizi geçireceğimiz yerleri özenle seçiyoruz; ancak ailecek tatile çıkanlar iki kat özen gösteriyorlar bu konuya. Zira çocuklarla tatil yapmak zordur ve bu zorluğu eğlenceli bir tatile dönüştürmek bizim elimizdedir. İşte aileler için dünyanın dört bir yanında en iyi tatil alternatifleri…

Image

Orlando, Florida, ABD

Eğlencenin merkezi Orlando’da her yaştan çocuğa ve yetişkine özel bir etkinlik bulmak mümkün. Disney’in büyülü dünyasından, SeaWorld’ün macera dolu atmosferine, oradan Universal Studios’un aksiyon dolu ortamına geçebilirsiniz.

Chicago, Illinois, ABD

Hayvanat bahçesi ve dev akvaryumuyla çocuklarınızı mutlu edebileceğiniz bir eyalete davetlisiniz. Chicago ziyaretinizde Navy Pier, Cloud Gate heykeli ve Michigan Gölü’nü de ziyaret etmelisiniz.

Barselona, Katalonya, İspanya

Çocuklarınızla unutulmaz bir kültür turuna çıkmak istiyorsanız Barselona sizin için biçilmiş kaftan. Yazın sıcacık havasında bir gün uçsuz bucaksız plajların keyfini çıkaracak, diğer gün kendinizi tarihi ve mimari güzelliklerin arasında yepyeni şeyler öğrenirken bulacaksınız.

Image

Bahamalar, Karayip Adaları

700 adadan dilediğinizi seçin ve ailece geçireceğiniz untuulmaz bir tatile çıkın. Tropik adalardaki iklime ve bitkilere hayran kalacaksınız. Denizi ve doğası her gün sürprizlerle dolu olan bu adalarda bembeyaz plajların keyfini çıkarmayı da unutmayın.

Dublin, İrlanda

Çocuğunuzla birlikte Viking tarihinde bir yolculuğa var mısınız? Zengin tarihi ve kültürüyle Dublin sizi bekliyor. Aziz Stephen Parkı’nda göl kenarında yürüyüş ve piknik yapın, Temple Bar bölgesinde çocuklarınızı kültür merkezine götürün ve sonrasında bir bira için.

Atina, Yunanistan

Bazı güzellikler gözle görülecek kadar yakındadır, Atina da böyle güzelliklere sahip. Hemen yanı başımızdaki bu büyüleyici şehirde çocuklarınızla birlikte antik dönem kalıntılarında dolaşın, doğa harikası adaları turlayıp akşamları ailece güzel bir balık ziyafeti çekin.

Image

Münih, Almanya

Deutsches Müzesi, çocuklarınızın teknolojiyle tanışabileceği harika bir müze. Çocuklarınızın Münih’te doğayla kucaklaşmasını sağlayın. Caddeleri ve tarihi binalarıyla sizi de kendine bağlayacak bu şehri asla unutamayacaksınız.

Salzburg, Avusturya

Mozart’ın evini ziyaret ederken çocuklarınız Hohen Salzburg şatosunun görkemli atmosferinde kendilerinden geçebilir. Hayvanat bahçesini ve Mirabelle Labirentini gezerken kendinizi bir masalda gibi hissedebilirsiniz.

Kopenhag, Danimarka

Kopenhag’da dünyaca ünlü Küçük Denizkızı anıtını çocuklarınıza göstermeyi unutmayın. Masallardan fırlamış şato ve sarayları dolaşırken zamanın ve mekanın dışına çıkabilrisiniz. Ailenizle hep birlikte şehrin sokaklarında bisiklet turu da yapabilirsiniz.

Puerto Vallarta, Meksika

Kusursuz bir aile tatili için aradığınız her şey burada. Hava güzel, plajlar güzel, insanlar güzel… Okyanus ve ormanın birleştiği yerde, pek çok aktiviteye katılarak ya da sadece dinlenip yüzmeye vakit ayırarak inanılmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Advertisements