En İyi Alışveriş Destinasyonları

Alışveriş yapmak için tatile çıkanlardan mısınız? Dünya modasında neler oluyor, bu aralar neler trend oldu, merka mı ediyorsunuz? Dünyada benzeri olmayan bir ayakkabı için kilometreler kat edebilir misiniz? Bu kadar abartı olmasa da hepimizin içinde bir alışveriş canavarı var. Bu canavarı uslu tutmak için de zaman zaman onu dolaştırmamız gerekiyor. Dünyanın dört bir yanından alışveriş yapabileceğiniz harika şehirleri bir araya getirdik…

Via Montenapoleone, Milan, İtalya

Gittiğinizde göreceksiniz, Milan’da herkes iyi giyiniyor! Dünya modasının kalbinin attığı Milan’da şık butiklerde dolaşabilir, biraz pahalı pek çok son moda kıyafete sahip olabilirsiniz.

Image

Fifth Avenue, New York, A.B.D.

Burası bildiğiniz cennet, alışveriş cenneti! Çok ünlü markaların mağazaları ya da küçük butikler… Burada her zevke ve bütçeye göre alışveriş mümkün.

Image

Avenue Montaigne, Paris, Fransa

Bulgari ve Louis Vuitton gibi dünya markalarının merkezleri, Paris’in en süslü caddesi olan Avenue Montaigne’i daha bir havalı yapıyor. İyi giyinmenin hakkını verin ve buraya mutlaka uğrayın.

Image

Ginza, Tokyo, Japonya

Alışveriş yapmayacak olsanız bile mutlaka gezip görmeniz gereken bir yer burası. Sekiz bloktan oluşan bu devasa alışveriş alanında hem Japon kültürüne ait trendleri hem de dünya modasını çok yakından takip edebilirsiniz.

Image

Rodeo Drive, Beverly Hills, Kaliforniya

Alışverişe tesis edilmiş bir bulvar düşünün. Bistroları kafeleriyle sadece alışveriş severlere hizmet eden insanlar etrafınızda. Dünyanın en pahalı alışverişini yapabileceğiniz bu alışveriş cennetine, Rodeo Drive’e uğramadan geçmeyin.

Image

Bahnhofstrasse, Zürih, İsviçre

İsviçre’nin meşhur saatlerinden bir tane edinmek isterseniz buraya mutlaka gelin. Onun dışında son model ayakkabılar, kürkler, şık ve şatafatlı ürünler, hepsi, aradığınız her şey burada.

Image

Bond Street, Londra, İngiltere

Özel tasarım kıyafetler, müthiş kokulu parfümler, görkemli antika eşyalar… Bond sokağı Londra’ya gelip alışverişin hakkını vermek isteyenlere biraz pahalı ama mükemmel bir cevap.

Image

Laugavegur, Reykjavik, İzlanda

Yerli yabancı pek çok markanın mağazasının bulunduğu bu caddede harika deri ürünlerine ve ev yapımı yünlü kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Yerli dükkanların hepsi %100 doğal veorijinal ürün garantisi de sunuyor

Image

Magnificent Mile, Şikago, illinois

Hafta sonu kalabalıktan adım atılmayacak dereceye gelen bu harika alışveriş bölgesinde hem büyük alışveriş merkezleri hem de küçük butiklerin özel ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Image

Avinguda Diagonal, Barselona, İspanya

Sanat ve modanın kalbi Barcelona’da atıyor! Beş kilometrelik alışveriş hattına gelin ve hem şehrin mimarisinin tadını çıkarın hem de dünyaca ünlü moda evlerinin eşsiz tasarımlarının.

Image

Advertisements