Sırt Çantasını Kapıp Gidilecek En Ucuz 10 Ülke

Yurt dışında tatil yapmak için zengin olmaya gerek yok. Dünyanın pek çok yerinde çeşitli kültürler keşfedebileceğiniz bir tatile çıkmak için çok küçük bir bütçe ayırmanız yeterli. Ancak tatil destinasyonunuzu iyi belirlemeniz ve gerekiyor. Sırt çantanızı hazırlayın! İşte size daha az harcayarak daha çok güzellikler deneyimleyeceğiniz ülkelerin listesi…

Portekiz

İspanya ya da İtalya’ya gittiğinizde harcayacağınız paranın neredeyse yarısını harcayarak Portekiz’de Akdeniz’in keyfini çıkarabilirsiniz. Ülkenin her yerini kaplayan çok geniş bir metro ve tren hattı bulunuyor. Dilediğiniz her yerde çok ucuza yemek yiyebilir, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Portekiz’de gideceğiniz en pahalı yerlerden biri Algavre Plajı’dır; fakat burayı görmeden geçmeyin.

Image

Meksika

Cancun gibi bölgeleri hariç çok ucuza konaklayabileceğiniz, eşsiz lezzetler tadabileceğiniz rengarenk bir ülke burası. Görmeniz gereken yerler arasında Maya Tulum Harabeleri, Mexico City ve Toluca var.

Image

Fas

Türklerin de kaçamak yapmayı çok sevdikleri bir ülke olan Fas’ta iş hayatının stres ve gürültüsünden uzaklaşıp kutsal toprakların büyüleyici atmosferinde biraz kendinizi dinleyebilirsiniz. Üstelik çok ucuza konaklama ve değişik lezzetler tatma avantajına da sahipsiniz. Deveye binmeden dönmeyin.

Image

Hindistan

Sırt çantalı turistler için en ideal ülkelerden biri de Hindistan. Çok düşük fiyatlı hosteller ve yardım sever turist rehberleri sayesinde bu capcanlı kültürü daha yakından tanıyabilirsiniz. Bizimkinden çok farklı bir kültürle ve çeşit çeşit baharat kokuları arasında dolaşmaya hazırlıklı olun.

Image

Brezilya

Brezilya’nın Rio de Janeiro gibi bölgeleri oldukça turistik ve pahalıdır. Ancak gizli kalmış cennet köşeleri de vardır bu ülkenin. Gittiğinizde mutlaka Porto Alegre’deki Aparados da Serra Milli Parkı’nı görün. Burada ayrıca Amazon ormanlarına da mutlaka girip o unutulmaz deneyimi yaşayın.

Image

Sri Lanka

Colombo, burada ziyaret edilecek en popüler şehirlerden biri. Ayrıca başkent Sri Jayewardenepura Kotte de mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında. Gitmişken Colombo’daki Buda Heykelleri ve Galle Face Green Promenade i de mutlaka görün.

Yunanistan

Dünyanın her yerinden turist akınına uğrayan bu ülke, özellikle ülkemize yakınlığından dolayı çok ucuza tatil yapabileceğiniz bir ülkedir. Eşsiz plajları, eğlenceli gece hayatı ve antik dönemden kalan harabeleri sizi kendine daha da bağlayacak.

Image

Bali

Endonezya’nın en eğlenceli ve neşeli yerinde ucuz bir tatil yapmak herkesin hakkı. Uzun plajları, tropik ormanları, volkanları ve mağaralarıyla doğa ananın bize en büyük armağanlarından biridir.

Image

Hırvatistan

Avrupa’nın diğer şehirlerine oranla alışverişin ve eğlencenin oldukça ucuz olduğu bir ülke burası. Özellikle hostelde konaklarsanız ve ucuz restoranların olduğu bölgelerde yemek yerseniz cebinizden çıkan paraya inanamayabilirsiniz. Yaz tatillerinde ise Dubrovnik, mutlaka gidip görmeniz gereken bir yer.

Image

Peru

Eşsiz plajları, harabeler ve yağmur ormanlarıyla sizi doğanın ve tarihin kucağında olacağınız bir yere Peru’ya davet ediyoruz. Bol bol yürüyüş yaparak ülkenin her yerini karış karış dolaşabilir, oksijenin ciğerlerinize dolmasına izin verebilirsiniz.

Image

Advertisements