Vizesiz Girebileceğiniz En İyi 10 Ülke

Yurt dışında tatil yapmak ama vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsunuz. Unutmayın, yanınıza sadece pasaportunuzu alıp gidebileceğiniz, ülkemiz vatandaşlarından vize istemeyen pek çok ülke var. Bütçenize ve zevkinize göre bir ülke seçip hemen seyahat planlarınızı yapmaya başlayabilrisiniz. İşte en çok tercih edilen vizesiz 10 ülke…

Rusya

Yaz aylarında düzenlenen Beyaz Geceler etkinliğine katılabilirsiniz. Gecenin neredeyse hiç yaşanmadığı yaz günlerinde Rusya’nın meşhur soğuklarıyla da savaşmayacaksınız. Kiliseleri, müzeleri ve pek çok ünlü yazara ev sahipliği yapmasıyla meşhur bu ülkeye pasaportunuzu alıp gidebilirsiniz.

1_Moscow_Russia_shutterstock_61052299

Lübnan

Son yılların yükselen yıldızı Beyrut’ta doğayla baş başa inanılmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Derin tarihiyle de sizi içine çekecek olan bu müthiş ülkede bahar döneminde denize girip hemen sonrasında kayak yapabilme şansına bile sahip olabilrisiniz.

2_Lebanon_shutterstock_110745014

Brezilya

Rio festivaliyle dünyanın her yerinden yüz binlerce turisti ağırlayan bu cıvıl cıvıl ülkede eğlencenin ve dansın sınırlarını zorlayacaksınız. Deniz, günei ve güzel insanlar sizi bekliyor.

3__Rio_de_Janeiro_shutterstock_18193492

Yunan Adaları

Geçtiğimiz yıl vize uygulamasını kaldıran bazı Yunan adalarına Ege bölgesinden ya da İstanbul’dan cruise turlarıyla gitmek çok kolay. Tanıdığınız Ege Denizi’ni bir de karşı tarafından görmenin tam zamanı.

4_Zakynthos_island_Greece_Ionian_islands_shutterstock_106141964

Maldivler

Özellikle balayı çiftlerinin tercihi olan bu ada takımında büyüleyici renkteki denizin keyfini çıkarablilir, kendinizi özel hissettirecek bir tatil geçirebilirsiniz. Üstelik valizinizi hazırlayıp gitmeniz yeterli.

5_-otel-maldives water cafe

Fas

Afrika’nın büyülü dünyasına Fas’tan bir giriş yapın. Rengarenk baharatları, eşsiz kumaşları ve gözlerinize inanmayacağınız güzellikteki mimarisiyle sizi büyüleyecek olan Fas da Türkiye ile vize uygulamasını kaldıran ülkelerden biri.

6_Morocco_shutterstock_10355923

Vatikan

Dünyanın en küçük ülkesini, Hıristiyanlığın başkentini de vizesiz dolaşabilirsiniz. Tarihin ve kültürün kalbinde bir keşfe çıkmaya hazırlıklı olun.

7_Vatican_shutterstock_97318088

Tayland

Uzakdoğu’nun incisi, bir din, kültür ve tarih ülkesi. Pasaportunuzu ve uçak biletinizi yanınıza alın, büyülü bir dünyada rengarenk bir keşfe çıkıyorsunuz.

8_3pruket

Japonya

Başka bir Uzakdoğu ülkesi daha. Japonya, sevimli insanları, devasa alışveriş merkezleri, metropolleri ve eşsiz yemekleriyle misafirleri geleceğin dünyasına davet ediyor.

9_Tokyo_shutterstock_110966573

Dubrovnik

Tarihi güzellikleriyle başınızı döndürecek Dubrovnik’de denizin, güneşin tadını da çıkarabilirsiniz; eski şehrin dar sokaklarında kayolup tarihi bir gezintiye de çıkabilirsiniz.

10_dubrovnik_shutterstock_113366170

Advertisements