En İyi Balayı Destinasyonları

Aylarca süren düğün hazırlıklarından bunalan yeni evli çiftlerin özlemle beklediği günlerdir balayı günleri. Balayını yurt dışında geçirmek isteyenler için birkaç önerimiz var. Balayınızı planlamaya nasıl bir tatil istediğinizi düşünmekle başlayın. Romantik bir kaçamak mı, yoksa yepyeni kültürler keşfedeceğiniz, alışveriş yapıp çeşitli yöresel lezzetler tadacağınız bir kültür turu mu istediğiniz? Avrupa’nın dar, tarih kokan sokaklarında el ele yürümeyi mi tercih edersiniz; yoksa sessizliği dinleyip kuşların cıvıltılarıyla uyanacağınız egzotik bir kumsalda romantik bir akşam yemeğiyle mi sonlandırmak istersiniz günlerinizi?

Kararınızı verdikten sonra tek yapmanız gereken size en uygun olan şehri seçip valizlerinizi hazırlamak. İşte tüm dünyadaki yeni evli çiftlerin tercih ettiği, sizin de bir kenara not etmeniz gereken en güzel balayı destinasyonları…

Floransa

Sanatın en önemli başkentlerinden biri olan bu kentte tarihsel ve sanatsal bir yolculuğa çıkmakla kalmayacak; dünyanın en güzel yemeklerini tatmanın ayrıcalığını da yaşayacaksınız. Taş duvarlı sokaklarda el ele yürüyerek unutulmaz bir tatil ve balayı geçirmiş olacaksınız.

Panoramic view of famous Ponte Vecchio at sunset in Florence, Italy

Venedik

Yeni hayatınıza dünyanın en romantik ve en ıslak şehri Venedik’te başlayın. Müthiş İtalyan lezzetleriyle taçlandıracağınız bu tatilde sokak yerine kanallarda, otobüs yerine gondollarla dolaşmanın keyfini yaşayın.

jdghjdmkvenice_shutterstock_110086700

Paris

Aşk şehri Paris, tüm balayı çiftlerini olduğu gibi sizi de çağırıyor. Eyfel Kulesi’nini ihtişamlı manzarasının keyfini çıkarın, kocaman park ve bahçelerde yürüyüşe çıkın; ama en önemlisi güzel yemekler eşliğinde romantik akşamlar geçirin.

jdghjdmkParis__shutterstock_112137761

Porto Rico

Porto Rico eğlenceli ve romantik bir tatil isteyenler için doğru adres. İsterseniz eğlenceli ve cıvıl cıvıl gece hayatıyla kendinizi şımartın, isterseniz sonsuz sahillerde denizin, yalnızlığın ve romantizmin keyfini çıkarın, seçim sizin.

porto riko

Bora Bora

Muhteşem bir manzara, hiç görmediğiniz eşsiz renkler ve lüks… Bora Bora adaları balayı çiftlerine özel tesisleriyle hem romantik hem eğlenceli hem de macera dolu bir tatili size garantiliyor.

bora_bora_shutterstock_57278332

Advertisements