Yazın Gidebileceğiniz En İyi Tatil Yerleri

Yaz ayları yaklaşıyor. Nerede tatil yapacağınızı düşünüyorsanız aylık rehberimize göz atmaya ne dersiniz?

Haziran

. Montreal: Muhteşem yaz ikliminde her Haziran’da caz festivaliyle ünlüdür.

. Balearik Adaları: Yaz gelince Majorca, Menorca, İbiza ve Formentera adaları harekete geçer. Çiçekler çıkar, plajlar temizdir ve Akdeniz’de su ısınmaya başlar. Erken yaz tatili için bu adalar harika.

. Morityus: Tropik bir Hint Okyanusu cennetinde tatil yazı erken getirmek için şahanedir.

. İzlanda: Haziran’da 24 saat günışığı alır ve yürüyüş, bisiklete binme, kanoya binme, ata binme, kıyıdan balina izleme gibi açık hava etkinlikleri cennetidir. Ayrıca kükürtlü gayzerler gibi doğal harikaları vardır.

Image

. Peru: Yaz aylarında Macchu Picchu’ya yürüyüş yapmak için ideal bir havadır.

. Yunan Adaları: Anakaradan akınlar başlamadan önce adadan adaya geçmek kolaydır. Fiyatlar iyidir ve uzun yaz günlerinde hava idealdir.

. İsveç ve Norveç: Kuzeyde havaların hafif ısınmasıyla keyifli gezintiler yapabilirsiniz.

. Güney Afrika: Safariye çıkmak için güzel bir ay. Yaban hayata tanıklık edebilirsiniz.

. Glastonbury Festivali: Müzikseverler için olmazsa olmazdır ve tenis severler de Londra’ya akın eder.

Temmuz

. Paris: 14 Temmuz Bastille Günü’nü ulusal tatille ve şehirde geçit törenleriyle kutlar.

. ABD: 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nde her yerde kutlama yapılır.

. İspanya’daki Pamplona: Her yıl düzenlenen boğa koşunu cesaretsizlere göre değildir ve Kuzey İspanya’da birkaç gün sürer.

. Korsika ve Sardinya: Kalabalıklar gelmeden ve fiyatlar fırlamadan yetişin.

. Baltık şehirlerine gemi yolculuğu: Norveç fiyortlarını, Oslo, Kopenhag, Helsinki ve Stokholm’u ziyaret edin ve St Petersburg’da geceleyin.

Ağustos

. Slovenya: Eski Yugoslavya ülkeleri Slovenya ve Sırbistan, Hırvatistan ve Montenegro yaz güneşinde ve büyük kamp tatillerinde harika plaj ve göl tatilleri sağlar.

. Edinburgh: Edinburgh Festivali’nde şehir ay boyunca sanat, tiyatro, dans, komedi, müzik ve genel bir çılgınlığın etkisi altında kalır.

. İngiltere’nin doğu kıyısı: Denizin en sıcak olduğu zamanda birçok plaj seçeneğiyle Northumbria, Aberdeenshire, Yorkshire veya Doğu Anglia’da zaman geçirin.

. Kenya: Bir safari tatili için Masai Mara’ya gidin ve Afrika antilopunun yıllık göçünün yanı sıra aslan, fil, bufalo, siyah gergedan ve leoparları görün.

. Alaska gemi yolculukları: Seattle ve Vancouver buzulları görmenin ve Kanada kıyılarında balinalar dahil yaban yaşamını görmek için ideal yollardır.

. İspanya’da Costa de la Luz: Costaların en sessizi ve havalısıdır, zirve sezonda geleneksel İspanyol tatil yerlerinden oldukça uzaktadır.

. Almanya: Kara Orman, yürüyüş, yüksek şatolar, guguklu saatlerin yanı sıra spalar ve pastalar.

Kaynak:  www.travelsupermarket.com

 

Advertisements